דג קרב אין, אפרוחים אאוט: מאמר תגובה על כתבת אימוץ החיות

מרים אתרוג יוצאת בכל הכוח נגד כתבת אימוץ החיות שפרסמנו, ומסבירה למה דגים זה לא זול, אפרוחים הם אופציה ממש גרועה וכלב זה לא סוף העולם. עיתונות אמיצה?

מאמר תגובה לכתבה אמאל'ה כלב: 6 אלטרנטיבות שדתיים יכולים לאמץ | מרים אתרוג

אני די סובלנית לדעות של אחרים, גם אם הן מוזרות מאוד לטעמי. אתם לא רוצים כלב – אל תגדלו כלב. אבל אל תגדלו גם את שאר בעלי החיים שהציעו לכם בכתבה הקודמת. רוצים לדעת למה? יופי. בדיוק התכוונתי לשאת נאום שלם בנידון:

1| דגים

דגים הם לא זולים. כלומר, דגי גופי וכל השאר של עשר בחמישים הם כן, אבל גם הם דורשים אקווריום אמיתי עם משאבה ומחמצן ומינרלים ודג נקאי ושניים–שלושה חיבורים לחשמל ומה הועילו חכמים בתקנתם? רציתם חיה פשוטה וזולה, עכשיו אתם צריכים להסביר לילדים למה דג אחד מנסה לנגוס בסנפירים של הדג השני ולמה הדג השלישי צף הפוך. בשביל מה לכם כל זה? אתם יכולים לקנות דג שווה במאה חמישים שקל ולגלות שהוא לא שרד את המעבר מהאקווריום של החנות לאקווריום שלכם.

אז מה כן? אם ממש מתחשק לילדים שלכם דג, ולכם לא מתחשק להוציא הון על אקווריום, תקנו פשוט דג קרב. בפעם האחרונה שקנינו כזה הוא עלה 25 ש"ח ושרד שנה וחצי. דגי קרב יכולים לחיות במכלי זכוכית בלי מחמצן ובלי כל הקונסטרוקציה, והכי טוב – חייבים לגדל אותם בבודדים. זו הסיבה שקוראים להם דגי קרב, הם אוהבים לחסל כל דבר שנכנס להם לטריטוריה, כולל דגי קרב אחרים. והם יפים. הם באים במגוון צבעים ולכם רק נשאר לבחור.

2| שרקנים

חייבת להודות, כל המכרסמים הקטנים לא עושים לי את זה. פעם לאחותי היו אוגרים ויום אחד החתול טרף שניים וגרם לשלישי להתקף לב (אמיתי), החיות האלה פשוט קטנות ומהירות מדי. הן יכולות לברוח תוך שניה ולמות באיזו טרגדיה איומה עוד לפני שתספיקו להגיד: "אבל נעלתי!" ואתם בכלל לא צריכים חתול בבית בשביל הטרגדיה הזאת. ילד בן שלוש יכול לנסות לחבק אותם או להתיישב עליהם בטעות.

ארנבים הם בכלל תופעה חסרת פשר מבחינתי. המבט שלהם קריפי ואני לא מבינה למה אנשים מגדלים אותם (סוגריים חשובים: יום אחד אולי תצביעו בפניי על הפסקה הזו ותגחכו בלעג. זו לא אשמתי, הילדים מנסים כבר חצי שנה לשכנע אותי להביא ארנבים הביתה ואני אדם חלש אופי).

3| איגואנה

אני שרופה על זוחלים. אני באמת אוהבת אותם. כבר יצא לנו לגדל כמה נחשים וגם לארח צבים מדי פעם. בואו ואני אספר לכם משהו על זוחלים – הם אוכלים יצורים שהיו פעם בחיים, מתולעי קמח ועד וולדות של חולדות. אני לא יודעת מה התפריט של האיגואנות ספציפית, אבל תאמינו למי שנהגה לאכסן עכברים במקפיא שלה – אם אתם לא בקטע של כלב חי, אתם גם לא בקטע של עכברים מתים.

4| אפרוחים

כן, ומה תעשו איתם כשהם יגדלו? לאפרוחים יש שלב מאוד קצר בחיים שהם חמודים, אחר כך הם הולכים ונהיים חייזריים יותר ויותר ומרעישים והריח שלהם מאוד... מעניין. אם אתם ממש רוצים לגדל אפרוחים, תנו לי להציע לכם רעיון מקורי: שלווים גמדיים. הם נשארים קטנים. הם חמודים ממש. הם מטילים ביצים קטנות שאפשר להכין מהם ביצי עין קטנטנות וטעימות והם ממש שקטים.

5| כינים

לא שופטת אם זה מה שמשמח אתכם. תהנו!

6| שואב אבק

אבל זה לא כיף ללטף אותו, אז מה הקטע??

תקשיבו לי, עדיף לגדל כלב. כלבים הם נהדרים – הם מסיימים את השאריות, הם גורמים לך לצאת להליכות מסודרות, הם אטרקציה בגן השעשועים השכונתי והם כל כך טובים בלשבור את הקרח כשאתם פשוט הולכים איתם ופוגשים אנשים לא מוכרים. כלבים מעלים את הביטחון העצמי של הילדים שלכם, אפשר ממש לראות את זה קורה, והם מעריצים אתכם ברמה כמעט מביכה אבל בעיקר משמחת.

ואם אין לכם כלב, זה אפילו עוד יותר טוב, אתם יכולים לעשות מה שאני חולמת עליו כבר שנתיים ולהביא הביתה חתול.