אמאל'ה כלב: 6 אלטרנטיבות שדתיים יכולים לאמץ

אם גם לכם יש אישיוז מכלבים בגלל טראומת ילדות, סיפורי שואה או סתם פסוקים על כלב שחורץ את לשונו – הכתבה הזאת, שמציעה אלטרנטיבות נעימות למגזר הכלבופובי, בדיוק בשבילכם

דתיים שונאים כלבים.

אוקיי, זאת אמירה מכלילה ואנחנו, כמו כל הדתיים, כמובן מתנגדים להכללות.

אבל אפשר לומר שהציבור הדתי העירוניסטי באופן כללי מסתכל על אחיו בעלי הכלבים בתחושה שהיא תמהיל של פחד ("אוי א ברוך למה הוא מרחרח אותי"), זלזול ("הם מנשקים את הכלבלבים שלהם כי אין להם ילדים") וקנאה ("הם מנשקים את הכלבלבים שלהם כי אין להם ילדים").

ביישובים המצב רק מעט יותר טוב, אולי בזכות כלבי השמירה הגיבורים שמגנים עלינו בגופם בעודם קשורים לגדר, אבל גם שם יש מבוכה כללית בכל מה שקשור לטיפול הולם בידידו הטוב של האדם. כפי שכתב עמיאל הירשפלד בפוסט הזה, אם נתקלתם ביישוב באיש יפה שהולך עם כלב יפה בדיוק באותו קצב – הוא כנראה דתל"ש.

כלב
מנשקים את הכלבים שלהם כי אין להם ילדים, אילוסטרציה | תמונה: giphy.com

הפחד המגזרי מכלבים כל כך נוכח, עד שאם היה בעולם אתר תוכן למגזר הדתי הוא היה חייב לעשות איזו כתבה שמסבירה למה דתיים כל כך מפחדים מכלבים.

אבל כידוע אנחנו לא פה כדי לקבול על הרשעה אלא כדי להוסיף אור. אז קבלו 6 חיות שדתיים דווקא יכולים לגדל.

1| דגים

חיית המחמד הקלאסית למתחילים. היא לא דורשת הרבה תחזוקה, לא עושה רעש (היינו אומרים "שקטה כמו דג" אבל זו בדיחה גרועה שמצדיקה סגירה מיידית של הטאב הזה) ובעיקר כוללת מעורבות רגשית נמוכה מאוד. רוב מגדלי הדגים לא נותנים שמות לחיית המחמד שלהם, וגם אם כן – הם שוכחים אחרי יומיים אם ג'ונס הוא הגדול או הקטן, מה שלא משנה הרבה כשמתגלה אחרי שבוע שג'ונס בהיריון בלי עין הרע. שנרבה ונפרה.

דגים
זלדה זאת הזאת עם המבט העצוב ואנחנו מוכנים כמעט לחתום על זה | תמונה: giphy.com

2 | שרקנים

יחד עם אוגרים, ארנבים וצ'ינצ'ילות – משפחת המכרסמים היא האימוץ הקלאסי למשפחה עם ילדים קטנים וסלון גדול שאפשר לתקוע בו כלוב. היינו אומרים שזה פתרון מעולה לשומרי נסורת אבל זו בדיחה גרועה שמצדיקה סגירה מיידית של הטאב הזה. היתרונות ברורים: הם רכים, חמודים, ולא בודקים האם הירק שלהם נקי מחרקים. החסרונות: בעוד חודש בדיוק אתם תשימו אותם במרפסת בלילה ואז תשכחו להכניס אותם בבוקר. השמש הקופחת כבר תדאג לבד לסופו העצוב של הסיפור הזה.

אוגרים
וגם תראו איזה חמודים הם ממש אפשר לאכול אותם (אבל לא הכי מומלץ) | תמונה: giphy.com

3 | איגואנה

יש לכם נער או נערה מתבגרת? זה הזמן להביא הביתה חיות אקזוטיות. קשה מאוד להתחרות בווסאח של שישיסט שמגיע לסניף עם נחש או תוכי מדבר, וכל נערה במחנה תיפול בקסמו של מדריך עם חמוס. היא אמנם עלולה לאבד אצבע, אבל זה מקטין ב־10% את הסיכוי שהמדריך המדובר יקדש אותה בבייגלה, אז לפחות חסכנו לרב אבינר קצת עבודה.

איגואנה
מי לא תיקח אותך עם הדבר המקסים הזה על הכתף | תמונה: giphy.com

4 | אפרוחים

דתיים אוהבים דברים פרקטיים: שורש, בלנדסטון, ג'וזף קאופמן, וכמובן – אפרוחים. בעל חיים שהוא 100% שימושי. מתחיל כיצור חמוד שהילדים יכולים ללטף, גדל לתרנגולת שמטילה ביצי XL ומסיים את חייו כשהוא ממש כמו מגש חלות מוכסף שמקבלים מתנה מקמפיין התרמה של חרדים: מפאר את שולחן השבת שלכם. מכורבל בסילאן וחרדל כמובן. כן, כולם מכירים את הטריק הסודי העצלני שלכם עם הסילאן והחרדל. מה חשבתם.

אגב, אם הייתם חילונים הייתם יכולים לתת את העצמות שנשארו לכלב. מצד שני, אם הייתם חילונים הייתם ודאי יודעים שעצמות זה לא באמת דבר בריא לכלב ועלול לפצוע אותו. וחוץ מזה לא הייתם נכנסים לפה ובוודאי שלא הייתם יודעים כמה יעיל לגדל אפרוחים, אז ממאי נפשך.

אפרוחים
מגש חלות מוכסף שמקבלים מתנה מקמפיין התרמה של חרדים, אילוסטרציה | תמונה: giphy.com

5 | כינים

הילדה מבקשת לגדל חיית מחמד? במקום להתווכח – קחו אותה לכיור והעבירו מסרק סמיך. סביר להניח שתמצאו שם בעלי חיים בשר ודם שאותם ניתן ללטף (בעדינות), להראות לחברות (ולאימהות המבועתות), לקרוא בשמות (מי שאומר 'נחמה' פסול) ולהחזיר בסוף היום למקום הגידול הטבעי, הלא הוא הקרקפת. אמנם יהיו מחכמינו זכרונם לברכה שיחלקו על הקביעה שמדובר בבעל חיים, אבל מי שיסביר את זה לבת שלו בעצם מלמד אותה תורה, שזה ממש כאילו ללמד אותה תפלות. אף אחד פה לא היה מעז לעשות דבר כזה, נכון?

כינים
אין צורך לציין שכולכם מגרדים עכשיו בראש בעצבנות | תמונה: giphy.com

6 | שואב אבק רובוטי

בואו, אתם לא תגדלו שרקן, נכון? אולי תשתעשעו ברעיון בכל פעם שתקבלו בקבוצה של היישוב הודעת "פרלה שלנו המליטה 30 גורים מכוערים בואו לקחת למסירה חינם דחוף", אבל עמוק בלב אתם יודעים שזו האלטרנטיבה הזולה, היעילה והבטוחה בשבילכם. לשואב האבק הרובוטי הביתי יש שם פרטי, הוא מלכלך את הבית, תופס מקום מיותר, עולה לא מעט ונהנה להתחכך ברגליים שלכם עד שתצעקו לו קישטא. יש לו גם פיצ'רים נוספים כמו צילום ומיפוי הבית שלכם והעברת הנתונים לממשלת סין, אז בכלל חלום.