6 דברי תורה שאפשר לשלוף כדי שאנשים יגידו "איזה יופי, אפילו כשהוא שיכור הוא אומר דברי תורה, תאמינו לי אנחנו רצים והם רצים"

מתכוננים להשתכר בפורים? אל תשתו לפני שיש לכם לפחות שלושה וורטים שונים במאחורה של הראש. אם אין מקום תעיפו משם את כל הלשון הרע שאתם עומדים לפלוט בטעות, זה שגיתית בהיריון זה נפלא, אבל יש דברים שאבא שלה יותר ישמח שתצעקו מול כולם.

הכנו לכם חמישה וורטים (ועוד אחד בונוס) קצרים וקליטים מלאים בסודות מתוקים מדבש, תשננו טוב:

1

הרי מה זו בעצם מגילה, תגידו, מישהו שמע פעם את המילה "מגילה"? מישהו יודע מה היא אומרת? מגילה היא הגלימה, הגלימה שמכסה את הארץ כל השנה ומתגלמת בפורים, ומהי אותה גלימה? זו הגלימה שהתכסה בה מרדכי היהודי כשעמד לפני המן הרשע. וסופו של המן שיתגלם על ידי אותו ילד קקה כל שנה במסיבת פורים השכונתית. ומתוך שנדע לקבל את התגלמות העמלק שבתוכנו ככה ניגמל מהלשון הרע, שהוא חטאת הדור הזה.

drunk
בייניש בפורים, אילוסטרציה | תמונה: giphy.com

2

מעשה באותו מלך שהיה לו בן והיה אוהבו עד מאוד. יצא המלך למצוא אישה לבנו. הלך ימים רבים במדבריות וגמא ימים עד שהגיע לארץ אחת, והארץ ההיא מלאה בזהב ואבנים טובות. מילא המלך אמתחתו והמשיך בדרכו. לאחר ימים הגיע עד הארץ אשר שם החיטה, וחיטת הארץ ההיא לא נמצאה בכל שדות מלכותו. לקח המלך גרגר אחד ושם בכיסו. לימים הגיע המלך לארץ נוראה, ומצא שם נסיכה יפת תואר. אמר לה: בואי היי אישה לבני, שהוא טוב וישר. אמרה: לא אבוא, כי מסתיר הוא ציציותיו בתוך מכנסיו. ואנשי אותה הארץ פגועי לב היו ורודפי בצע. לקחו את כל רכושו והשליכוהו אל הנחשים והעקרבים. צעק המלך צעקה מרה: איה הנסיכה שאקח לבני?! מיד יצתה בת קול ואמרה: בוש לך גבר שבגברים, שאם הייתה רוצה אותה נסיכה הייתה מוצאת את דרכה. ומיד ידעו כולם שהנסיכה פשפשה בציציותיו של הנסיך וזרקה אותו על דבר שטחי ורדוד כבגדיו. והנמשל מובן.

drunk king
איפה מוריה תביאו אותה שתשמע גם | תמונה: giphy.com

3

שאלו פעם את רבי יצחק מנדל מגוז'קוב, איך משיגים שמחה אמיתית? והרי כולנו משועבדים, מי לסמארטפון ומי לילדים, מי לאהבת עצמו ומי לשנאת האחר, איך נתעלה מעל טרדות היומיום ונגיע לשמחה השלמה והאלוקית?

ענה הרבי דבר נפלא, לא סתם מגיע פורים רגע לפני הפסח. בפורים מוציאים את הסוד, את הלשון הרע, את החמץ שממלא אותנו, אומרים הכל, לא שומרים בבטן. ואז מגיע פסח ובו שורפים את החמץ שהוצאנו בפורים ואת כל המשלוחי מנות המגעילים שאף אחד לא נגע בהם, וזה שיעור גדול. מה ששנוא עליך אל תביא לחברך, ואל תביא לאחר משלוח שלא היית רוצה לקבל בעצמך. אורטל כהן אני מדבר אלייך.

bin
אני אחרי שלושה משלוחים של ארוחת בוקר מפנקת | תמונה: giphy.com

4

וחמשת הממים של פורים, אי אי אי כמה סודות גנוזים בהם, רק צריך לפקוח את האוזניים ולהקשיב. מ"ם ראשונה היא כנגד מנוחה, שאין דומה לה בכל אוצרות העולם הזה שהעניק לנו הקדוש ברוך הוא ישתבח שמו. מ"ם שנייה היא המעלית העולה בסערה השמימה. מ"ם שלישית היא המוח, נזר הבריאה, וכמו שכולם יודעים מוח בריא צריך משקה, שהוא המ"ם הרביעית [כאן ייכנסו תנועות ידיים שירמזו לסובבים למלא לכם את הכוס]. והמ"ם החמישית היא החשובה והנפלאה מכולן, מרים אשתי, תבורך מנשים, שלי ושלכם שלך הוא. חזק וברוך.

drunk
עזוב אותי באמא שלך נדבר בבית | תמונה: giphy.com

5

באדיבות בנימין גלינסקי

ויש לתמוה, שאיך היה סקאר מסתיר הדבר, שהרי כמה פורים היו שם ולא היה אומר בשיכרותו שהרג הוא את מופאסה. ואם תאמר שלא היה שותה הרי שמיד היו מכירים בו שאין תוכו כברו שמבטל מצווה חשובה זו.

ויש לומר שבאמת היה שותה והיה זועק שהרג הוא את מופאסה והם רואים אותו ובוכים שהיו טועים בו לומר שבוכה הוא שמתוך עוון ביטול תורה שלו מת מופאסה. וכיוון שראו את סימבה בחיים מיד הכירו בסקאר ששיקר להם.

lion king
תמונה: giphy.com

6

שפן שלא שתה שנה שלמה שום שוקו, שתה שלוק שלם של שוקו. שאלה שפנה שכנה שהייתה שם: "שפן שוטה שכמותך, שנה שלמה שלא שתית שוקו!" שתק שפננו שלוש שניות שאחריהן שבר שתיקתו: "שלשום שמעתי שיר של שושנה שמארי שהנושא שלו – שוקו. שמעתי, שתכנעתי, שתיתי". שתקה שפרה שבע שניות שאחריהן שלחה שטוזה שוודית שטוחה ששברה שתי שיניים של שמריה. שתק שמריה שעה, שתק שעתיים. שתק שמריה שבוע, שתק שבועיים. שתק שמריה שנה, שנתיים, שלוש... שותק שמריה. שותק שד שצם שיום שזה.

שהרי בלי שיניים אין ש', ובלי ש' אין שמחה אמיתית, רבותיי, ומה לנו בעולמנו מלבד השמחה???

chocolate
כסף לא מביא אושר אבל כסף מביא שוקו לא כך??? חחחח | תמונה: giphy.com

רבי חנניה בן עקשיא אומר, רצה הקדוש ברוך הוא לזכות את ישראל, לפיכך הרבה להם תורה ומצוות, שנאמר: "אחי שמע חידוש אתה עף".