הסוף לוויכוחים: בל היא נסיכה

תקפתם אותנו מכל עבר עם עובדות באוויר וטענתם שבל היא לא באמת נסיכה, אבל אנחנו ידענו מההתחלה שאנחנו צודקים. שלחנו את מרגלית למחקר מעמיק והיא חזרה עם מסקנה שאנחנו אוהבים

אני לא בן של מלך, שר קובי פרץ, ואת לא נסיכה, אמר והצביע על בל מ"היפה והחיה". אליו, בתרועה רמה, הצטרפו חלק נכבד מהאוכלוסייה הטוענים כי התואר בהחלט לא מגיע לה. הם טענו כלפינו שבל היא לא נסיכה בעקבות שאלה בחידון דיסני הגדול (עוד לא פתרתם? תשובה אחת כבר יש לכם ביד), אבל אנחנו מחזיקים באמת ונוכיח לכם אותה בעזרת מחקר מעמיק.

ובכן, קובי פרץ באמת לא בן של מלך, הוכח ונבדק (דנ"א, שתן ואינטילגנציה). אך האם בל, הגיבורה האמיצה והעצמאית שכולנו מכירים, היא אכן נסיכה? (אמל;ק: כן)

גילוי נאות: באופן אקטואלי אנחנו קצת מעדיפים שבל תישאר בחורה פשוטה וזנוחה ללא תואר כבוד, לאחר שאמה ווטסון, שמשחקת אותה בסרט המחודש, יצאה באמירות פרו־פלסטיניות לאחרונה. אמה יקירתנו, תגידי שהישראלים דווקא בסדר ומיד נטה את הוויכוח לטובתך.

האם בל נסיכה?

דבר ראשון בואו נשאל את המקור. לדיסני יש זיכיון מדיה שנקרא 'נסיכות דיסני'. זיכיון זה מאגד בתוכו את כל הגיבורות הנשיות שהופיעו בסרטי האנימציה של דיסני. מה יותר פשוט מזה?

חיפוש מהיר העלה: בל נמצאת ברשימה.

אתם חושבים שזהו? אכזבתם. אותנו לימדו לא לסמוך על אף אחד. חיפוש מסיבי גילה שלא כל הרשומות הן אכן נסיכות מלידה. אפשר לחלק אותן לשלוש קטגוריות:

1. נסיכות שיש להן דם מלכותי (אנחנו מדברים על שלגיה, מואנה, אורורה, יסמין, אריאל, אנה, אלזה, פוקהונטס, רפונזל ומרידה)

2. נסיכות שהן לא באמת נסיכות (מולאן האחת והיחידה, מאז שטינקר בל הודחה אחר כבוד מזיכיון הנסיכות)

3. נסיכות בקשרי נישואין (בל, סינדרלה וטיאנה)

בקיצור, ההוכחה הזו לא באמת הוכחה, אבל תמיד נחמד להפגין עוד קצת ידע.

אוקיי. האם היא נסיכה??

בואו נדבר עובדות:

עובדה ראשונה: בל נישאת לחיה, הלא הוא הנסיך שקולל מכיוון שלא הכניס את המכשפה לארמון בלילה גשום.

עובדה שנייה: ברוב ארצות אירופה, אישה המתחתנת עם נסיך נהפכת באופן טבעי לנסיכה.

אבל היי, האם שמתם לב למילה 'רוב'? היא מובילה אותנו אל העובדה השלישית והרלוונטית: החוק הזה לא מתקיים בצרפת, הארץ שבה מתרחשת עלילת הסרט.

לכאורה בל לא נסיכה.

אבל האם הנסיך האהוב שלנו הוא בכלל צרפתי?

הרי במשך עשר שנים הוא היה נעול בטירה, הקללה תתבטל אם הוא ימצא אהבה עד גיל 21. אם הוא היה נסיך צרפתי, איך זה שאף אחד לא ידע על הטירה ועל הנסיך הנעול בה? עד גיל 11 הוא היה מה שנקרא הילד של כולנו, פתאום שכחתם? מי ישמע היה חמש שנים בעזה.

the beast
הילד של כולנו | תמונה: giphy.com

ויותר מזה – אם הוא נסיך (ולא מלך), זה אומר שהוריו בחיים. אם כך, למה הם לא הכניסו לארמון את המכשפה שבאה בלילה הגשום והטילה את הכישוף? מאיפה הגיע כל הכוח הזה אל הנסיך הצעיר?

מכאן שהנסיך הוא לא נסיך צרפתי, אלא הגיע לצרפת מארץ אחרת, דבר שהיה מקובל לגמרי אז. הוא נסיך של מדינה אירופאית אחרת, ולכן כל המתחתנת איתו היא נסיכה לכל דבר ועניין. תודה רבה. ותודה גם לבלוגר Matthew Belinkie שהעלה את התיאוריה הזו לפנינו.

בנוסף, כשהחפצים בבית מכינים את בל לנשף גברת שידה אומרת לה "אני אמצא משהו שראוי לנסיכה" משמע, גברת שידה יודעת שברגע שבל תשבור את הכישוף היא תקבל את התואר הנחשק.

עכשיו יקומו הטרחנים ויאמרו – אין חתונה בסרט. אנחנו מדברים פה על סרטי דיסני, סרטים כל כך קיטשיים. אם הם אכן נישאו – איפה החתונה? היכן השושבינות? איה זר הפרחים הקיטשי שאמור להיזרק באמצע החופה ולהיתפס על ידי הרווקה התורנית? לא ייתכן שכל הטקס פשוט ירד בעריכה.

וובכן, בסרט ההמשך "היפה והחיה 2" בל והנסיך לכאורה גרים ביחד. הם לא דתיים בלאי מנחלאות ולכן אין חשש שהם גרים יחד לפני החתונה, ובוודאי נישאו כדת וכדין.

אז היא נסיכה?

בל נסיכה. זה חד משמעי וברור. אם עוד לא השתכנעתם ניתן לכם את ההוכחה האחרונה, כי ממים הם תורה למשה מסיני:

בל נסיכה