כל אנשי וולדמורט: מיציתם את נטפליקס? תראו קינגסמן

"קינגסמן – ההתחלה", השלישי לאחר שני סרטים מוצלחים יותר ופחות, הגיע לקולנוע. והוא ממש בסדר. לחלוטין. אפילו בסדר גמור | אור רייכרט יצא לראות וחזר עם השראה

הוליווד לא אוהבת לשים את הכסף שלה על יצירות מקוריות, אלא אם כן מדובר במארוול, שיכולים לצלם שקית אשפה במשך שעתיים וחצי וזה עדיין יהיה שובר קופות (ע"ע קפטן מארוול). אבל ב־2015, "פוקס המאה ה־21" שמה את הכסף שלה (כשמונים מיליון דולר) על "קינגסמן – השירות החשאי" בכיכובם של קולין פירת', מארק סטורנג, טארון אגרטון וסמואל ל' ג'קסון, והכניסו קרוב לחצי מיליארד דולר. זה היה האירוע שפתח את הדלת לעוד שני סרטים נוספים בסדרה, השני, סרט מקושקש שלא הגיע לרמה של הראשון (אבל הפציץ בקופות), ועכשיו אחד חדש (שאמור היה לצאת ב־2019), המשמש כפריקוול לשני הסרטים הראשונים.

קינגסמן
קינגסמן – ההתחלה | תמונה: באדיבות פורום פילם

הרעיון של "קינגסמן" בקצרה – ארגון ביון חשאי שמתמודד עם ארכי־נבלים, ומציל את העולם מפני מזימותיהם המרושעות. מעין ג'יימס בונד או משימה בלתי אפשרית, רק עם הומור דק ושטויות.

"קינגסמן – ההתחלה", כשמו כן הוא, מביא את סיפור היווצרותו של הארגון, אי אז בתקופת מלחמת העולם הראשונה. ארגון נבלים, עם דמויות היסטוריות כגון רספוטין, פרנציפ ועוד מטורללים, מנסה להוציא את רוסיה ממלחמת העולם הראשונה, כדי להביס את בריטניה בדרכים נכלוליות.

שלושת הדודנים ששלטו באירופה – המלך ג'ורג', הצאר ניקולאי והקיסר הגרמני וילהלם השני, בגילומו של טום הולנדר המצוין – מסתכסכים ויוצאים למלחמת חפירות, בעקבות ההתנקשות של פרנציפ בארכי דוכס פרדיננד.

הדוכס מאוקספורד, רייף פיינס, יוצא למסע יחד עם בנו, העוזר האישי והמשרתת שלו, לעצור את רספיוטין ששולט במשפחת הצאר הרוסי ויועץ לו לצאת מהמלחמה.

ארבעתם יוצאים לעצור את רספיוטין, הבן הפטריוט יוצא לחזית, האב יוצא לכיוון קן הנבלים בסקוטלנד.

עד כאן העלילה.

קינגסמן
תמונה: באדיבות פורום פילם

כמו כל סרט ב־2021, אנחנו מקבלים את מנת הפרוגרס ללא עידון מסוים. אך מכיוון שהסרט לא נסוב על הטרללת השמאלנית, אנחנו מקבלים מוצר כמעט טוב.

למה כמעט?

הסרט ארוך מדי, עם יותר מדי סיקוונסים שאינם קשורים ממש זה לזה, הומור לא מוצלח ותסריט לא מהודק, עניין שגורם לסרט להתעסק בשטויות. מצד שני, "קינגסמן" אוהבים להתעסק בשטויות, הצילום מצוין, הכוריאוגרפיה של סצנות הקרבות מעולה, הירידה לפרטים במלחמת החפירות של מלחמת העולם הראשונה עוצרת נשימה, וכל העסק לא לוקח את עצמו יותר מדי ברצינות.

רייף פיינס נראה סובל מכל רגע (ואני לא יכול לראות אותו בלי לשמוע כל הזמן את וולדמורט), הדמויות של המשרתת והעוזר לא מפותחות מספיק, והתירוץ לבן נמצא כדי להזיז את העלילה, וחבל.

אבל, וזה אבל גדול, הם הצליחו לשחזר את אירועי מלחמת העולם הראשונה בצורה יפהפייה, עם קטעים כמעט כמו ב־1917. הדמויות ההיסטוריות לא רחוקות מהמציאות ויש מנת אסקפיזם חביבה.

זהו עוד סרט שרואים, נהנים קצת ושוכחים מהר. וזה בסדר ליום שלישי בערב כשאין מה לעשות, וחרשתם על כל הנטפליקס שלכם.

קינגסמן
אוהבים להתעסק בשטויות | תמונה: באדיבות פורום פילם

#סולם_רייכרט

הטוב: טום הולנדר.

הרע: יכלו להתאמץ יותר.

המכוער: רספיוטין.

#סולם_מוקצה

שפה: המון קללות

צניעות: סביר

אלימות: אלימות גרפית

דייט: כדי לברוח מהמשימות של היום