סיפורו של שליח: מהווטסאפ המשפחתי לטיקטוק של מוקצה

לפני כמה ימים פרסמנו הקלטות של שליח בדואר ישראל. הסרטון צבר תאוצה והגיע גם לשליח עצמו, שמיד נתפס לריאיון בלעדי ונוקב. אהה אהה? אהה!

כמו שבטח ראיתם ושמעתם באינסטגרם ובטיקטוק שלנו (ואם לא, זה הזמן לעשות את זה) – שליח התקשר לשלוש נשים, ובמקום לקבל תשובות כמו "כן" ו"לא", הוא התחיל לשמוע "אהה" ו"אהמ". לדתיים כמונו, שמורגלים בשיחות כאלה בין נטילת ידיים להמוציא, ברור מאוד שהכוונה היא "אני בדיוק באמצע אשרי, תשאיר ליד הדלת ואני אביא לך טיפ". אבל לשליח שלנו זה לא היה כל כך ברור, אז הלכנו לשאול אותו מה הוא חשב בזמן שיחות הטלפון המוזרות בחייו, כנראה.

לא סגורים על מה אנחנו מדברים? הנה הסרטון המדובר:

@mooktze #מוקצה #רץברשת #שליח #דוסיםבטיקטוק #דתייםבטיקטוק #אההה ♬ צליל מקורי - מוקצה 🤷🏻‍♂️

ספר לי קצת עליך.

אני אליסף יוסף, בן 25, ממזכרת בתיה. נשוי באושר, שליח כבר שנה וחצי בדואר ישראל.

זה קטע חדש, הדבר הזה של ה"אהה אהה", או שאתה נתקל בו כבר הרבה זמן?

האמת היא שבתור שליח אתה נתקל בהרבה סיטואציות הזויות שאתה לא יכול לדמיין עד שהן קורות. גם בציבור החרדי והדתי לא חסרות כאלה, רק בשבוע שעבר היה לי סיפור מצחיק גם כן.

יש קהילה בציבור החרדי שבה הנשים לא עונות לך באופן פרטי "אתה", אלא ברבים – "אתם". לא הבנתי מה קורה ולמה, הייתי בודק כל פעם שאני שליח יחיד, עד ששאלתי את אחת הנשים והיא אמרה לי "אני לא אומרת לכם אתם אלא אתם, כי לא מדברים בלשון יחיד לגבר".

מתי קלטת שמדובר בנשים שמתפללות? ומתי המצאת את הפתרון הגאוני של "אהה אהה" ל"כן" ו"אהה" ל"לא"?

בדרך כלל אנשים שמתפללים ועונים לטלפון עונים "אהה אהה", אני מכיר את זה. ויש לי קטע להסתלבט עם כולם, וזה מה שזרם לי באותה סיטואציה. 

אז מה הטיפ שלך לאנשים שמתפללים והשליח מתקשר אליהם באמצע?

שלא יענו בכלל. או שאם כבר אתם עונים אז תדברו רגיל, כי תכל'ס גם לעשות "אהה אהה" באמצע התפילה זה אסור.

עכשיו כשההקלטות עפות ברשת, איך אתה מתכנן להתמודד עם אור הזרקורים? ריאליטי? טיקטוק? או שתישאר אותו אליסף פשוט שכולנו אוהבים לאהוב?

האמת היא שאני שלחתי את זה רק לקבוצה של המשפחה שלי, אני לא יודע איך זה הגיע לכל הרשתות... באינסטגרם ובפייסבוק אני בדרך כלל לא מעלה דברים, לא נמצא בהם כמעט, רק בערב לפעמים. טיקטוק אין לי בכלל... אני לא מחובר לכל האפליקציות האלה. אני מעדיף לשבת ולדבר עם האנשים שאני איתם באותו זמן, ולא להיות בפלאפון.

delivery
בקרוב נצטרך למצוא דרך יעילה יותר לתקשר עם שליח באמצע התפילה | תמונה: giphy.com

אז להבא, מזמינים משלוח? אל תענו לטלפון באמצע התפילה, ואם כבר עניתם – "אהה אהה" זה כן, "אהה" זה לא. שלוש פעמים זה "איפה המלח?" וארבע פעמים "לך תיטול ידיים שוב".

אתם גם יכולים ללכת לעבוד במשלוחים, אולי יהיה לכם מזל והקלטה שתשלחו בקבוצה המשפחתית תהפוך לוויראלית ברשתות החברתיות. בינתיים תמשיכו לבטל תורה ותעקבו אחרינו באינסטגרם ובטיקטוק ובשאר הפלטפורמות הבזויות.