בואו לעשות טוב: הדסטארטים ששווה להעיף בהם מבט

שירים של סדרות מהילדות, "שירה עממית", סרט של גרובייס וספר של אמילי עמרוסי. אספנו פרויקטים מהדסטארט כדי שתוכלו קצת להשקיע


עוד לפני שכל הצ'רידייז למיניהם השתלטו על חיינו, ולפני שהתחלנו לסנן את כל חברי העבר מהמדרשות והישיבות, (סתם, לא באמת. אנחנו תורמים. זה חשוב. תתקשרו) היו כאן ההדסטארטים. האמת, מדובר ברעיון פשוט מאוד וגאוני להפליא. (לא הצ'רידיי של הישיבה שלך. זה לא גאוני. אבל זה חשוב. תתרמו.)

אחד הדברים שיכולים למנוע יצירה של פרוייקט או המצאה חדשה של מוצר, הוא החשש שלא יהיו לו קונים וכל ההשקעה תרד לטמיון. הדסטארט, או מימון המונים פותר את הבעיה הזו בקלות. לא מדובר דווקא בבקשה של "טובה" – זו יכולה להיות פשוט "רכישה מוקדמת" של המוצר. ככה, אפשר להוציא לאוויר העולם דברים שלא בטוח שהיו רואים אור בדרך אחרת, ואפשר גם להביע את התמיכה ישירות ביוצרים. זה נחמד.

למה אנחנו מספרים את כל זה? כי מוקצה יוצאים בהדסטארט ואנחנו צריכסססססתתתםםםםםם. אנחנו לא עושים הדסטארט. סתם קמנו על הצד הרחב של הלב שלנו, והחלטנו לספר לכם על כמה פרויקטים של הדסטארט שרצים עכשיו, ואולי יעניינו אתכם:

הסנופקינים מוציאים אלבום!


דף ההדסארט של הפרויקט | תמונה: צילום מסך (מה הקטע לכתוב את זה?? זה די ברור, לא?)

שמעתם, כבר על הסנופקינים? אם לא, אז זה הזמן! סנופקינים הם להקה שמעלה מופע נוסטלגי של שירים מסדרות הילדים של שנות ה־90. עכשיו הם רוצים להוציא אלבום, ואנחנו בעד. כנסו, תראו, שימו שקל שניים. אגב, אפשר לרכוש אלבום דיגיטלי, אלבום פיזי, אלבום על דיסקונקי, ואפילו הופעה. בינינו, מופע של שירים מסדרות ילדים זה הכי מגזרי שיש.

אמילי עמרוסי מוציאה ספר חדש


דף הפרויקט של עמרוסי בהדסטארט | תמונה: נחשו.

אמילי עמרוסי כותבת שנים טורים בעיתון. מה זה שנים? היא כתבה למעלה מ-10,000 קטעים בעיתונות לאורך השנים. עכשיו היא מוציאה שלושה כרכים של קטעים נבחרים מכל הטורים שהיא כתבה – אחד בנושאים אישיים יותר, אחד קצת יותר אקטואלי, ואחד – איך לא? סיכום של הקורונה עד כה…

תוכלו כמובן לרכוש את הספרים, וגם לקבל שיחת תודה טלפונית מאמילי. כנסו, תראו. אגב אנחנו היינו שמים כמה גרושים רק כדי להביע הערכה לשם של הסדרה: בעלת הטורים.

רגע, הכי מגזרי? ומה עם גרובייס?


אתר הגיוס של גריבייס | תמונה: גם צילום מסך. מצלמת המסך שלנו עבדה קשה בשביל הכתבה הזו.

טוב, אנחנו מאוד רוצים לקוות שאין שום צורך להכיר לכם את יהודה גרובייס. החלק העיקרי של צמד האחים היהודים הקולנוענים. (האחים כהן? פחחחח מי זה?) גרובייס, שעבור רבים מאיתנו מהווה את השער אל קולנוע בכלל עם הסרטים האייקוניים "הדב המרקד", "נשמה של ילד" ועוד, מגייס כסף להפקת סרט חדש שיעסוק בסיפור של יוסלה קמצן קדוש. אחחחח, יוסלה קמצן קדוש. בכל מקרה הינה לינק לפרויקט, והינה כמה מילים שגרובייס כתב:

כבר למעלה מ7 שנים לא הוצאתי סרט לציבור החרדי, והיו לכך הרבה סיבות… הצריבות, העתקות, מכירות פיראטיות ועוד, אך בעיקר מחוסר התמיכה של קרנות הקולנוע הציבוריות בישראל.
עכשיו! החלטתי לעשות מעשה ולפנות אליכם, שמכירים אותי, שגדלתם על הסרטים, ואתם רוצים לתת לילדים שלכם חשיפה לתרבות עם מסר יהודי באיכות שמתאימה ל2021.

גם פה תוכלו אגב, לרכוש עותק דיגיטלי של הסרט, עותק פיזי, ואפילו לזכות לשורת קרדיט בסרט.

בונוס מאיתנו למי שגם סנופקינים מתאים לו וגם גרובייס, בבחינת "טוב אשר תאחז בזה וגם מזה אל תנח את ידך כי ירא אלהים יצא את כולם". ואם כבר גיוון, אז מוזיקה היה, סרט היה, ועכשיו ספרות:

דן סודרי מוציא ספר שירים


דף הפרויקט של סודרי בהדסטארט | תמונה: screenshot

דן סודרי, שחקן, יוצר ואחד האנשים החביבים שיש, מוציא את ספר השירים השני שלו. את הספר הראשון הוא כבר הוציא בהצלחה באמצעות מימון המונים, ועכשיו מגיע השני. סודרי, הוא "משורר עממי". מה זה אומר? מי יודע? אבל אולי שני ציטוטים מהספר יעזרו להבין:

מול הים המר האדמה, מתמוטטת אל תוך עצמה, והבולענים לוחשים: מים, מים.
בתוך ידי מונחות התפילין.
השלכתי אותן הרחק. גבוה והרחק
אולי יהפכו שוב לכנפיים

דן סודרי, רק אל הציפור

ציונות שבעל-פה פרק ב
סבתא פרלה פותחת את הדלת ומחזיקה בידה תעודת זהות כחולה. פניה קורנות. השנה היא שנת 93'. סבתא מקפצת, מפזזת, ומשתטחת על הספה המגולפת. מנופפת אל על בצמד רגליה הקטנות ומזמרת: "מ'שיכפרה עליק שמיר! תודה רבה יצחק שמיר! הגענו!"

דן סודרי, רק אל הציפור

יאללה יש עוד קטעים מהספר, בלינק לפרוייקט. ויש גם תשורות שוות ממש.

עוד פרוייקטים מעניינים

להקת כיפה לייב מפיקה אלבום אקפלה ישראלי – שכל כולו מוקדש לשבת. השירים. התפילות. הארוחות. עונג רצוף לנשמה!>>> הינה הלינק

חוות רימון בנגב – קידום נוער בסיכון, תוך עבודת אדמה וחיבור למרחב הפתוח >>> זה הלינק

והינה שוב הלינקים (לא מרוויחים על זה שקל. באמא)
סנופקינים, גרובייס, אמילי עמרוסי, דן סודרי