הקולנוע חוזר? למי אכפת! 6 דרכים שבהן אפשר לצפות בסדרות וסרטים אונליין

נטפליקס, אתר סדרות, חמותך, טלגרם ואפילו אימיול. תחקיר מוקצה בדק ומצא: כך דוסים רואים סרטים וסדרות, ועוקפים חסימות של ספקיות אינטרנט


בשעה שעולם התרבות כולו עוצר את נשימתו בציפייה לחזרתו של עולם התרבות בכלל והקולנוע בפרט, הדוסים לכאורה נשארים אדישים. הם הרי לא הולכים לקולנוע וגם אין להם טלוויזיה. אז איך הם בכל זאת מעודכנים בכל מה שקורה במסך הגדול והקטן? יצאנו לבדוק.

אגב, כשאנחנו אומרים "יצאנו לבדוק" אנחנו מתכוונים שסיקרנו את כל הדרכים. מיותר לציין שאנחנו כמובן מעודדים שימוש בדרכים חוקיות בלבד.

1 שירותים בתשלום

אוקיי, סבבה שאתם דוסים, אבל היום בכמה עשרות שקלים בחודש אתם יכולים לראות אלפי תכנים בלי לגנוב מהיוצרים, בלי להכנס לאתרים מפוקפקים, בלי לחכות שהקובץ ירד, פשוט ללחוץ פליי ולהפעיל.

בNetflix, אותו תוכלו להפעיל גם בטלוויזיה שבארון, גם במחשב וגם בסמארטפון. בנטפליקס יש המון המון תוכן גם למבוגרים וגם לילדים, גם סרטים וגם סדרות, ואם אתם רוצים אפילו יותר תוכן תוכלו גם לקרוא בהמשך על הדרך שבה אנשים משתמשים בvpn ומקבלים גם תכנים שלא מגיעים באופן רשמי לישראל.

נטפליקס מציעה שלוש חבילות: חבילה בסיסית ב-32.90 ש"ח לחודש, חבילה סטנדרטית בכ-46.90 ש"ח לחודש שבה תוכלו לצפות באיכות גבוהה וגם ב2 מסכים במקביל וחבילת פרימיום בכ-60.90 ש"ח לחודש שתוכלו לצפות באיכות עוד יותר אולטרה גבוהה ועוד יותר מסכים. חשוב לשים לב: אתם יכולים להתחבר מאותו חשבון גם מאלף מכשירים במקביל, ההבדל בין החבילות הוא רק לגבי השאלה האם תוכלו לצפות בפועל ביותר ממכשיר אחד באותו זמן.

חוצמיזה יש גם את אפל טיווי, אמזון פריים, הולו, דיסני פלוס (שכרגע לא זמין רשמית בישראל), אבל בואו לא נגזים, אה? בכל זאת דוסים.

קונים סטרימר פשוט, מתקינים עליו נטפליקס, סטינג, פרטנר tv, סלקום tv, אמזון פריים ובכולם מתחברים מסיסמאות של אחרים.


תמונה: giphy.com

2 נפלאות הסטרימר

לא, מה פתאום. אתם לא תרכשו מנוי בתשלום לאחת מחברות הטלויזיה הישראליות. השם ישמור מה שהולך שם עם כל הריאליטי והפריצות. אבל למה לא להשתמש בטכנולוגיה שלהם? "תוכו אכל קליפתו זרק", לא ככה?

אז ככה: לאחר שנים שבהן שלט בטלוויזיה הדואופול של הוט ויס – בשנים האחרונות נכנסו חברות חדשות כמו פרטנר, סלקום וסטינג. בפועל השירות שלהם מבוסס על טכנולוגיה פשוטה: ממיר אנדרואיד רגיל שעליו מותקנת אפליקציה שמציגה את כל התכנים אותה החברה מציעה. כדי ליישר קו בשוק התחרותי – התכנים האלו כוללים כמות עצומה של סדרות וסרטים מהארץ ומחו"ל.

תחקיר מוקצה מעלה שדתיים רבים רוכשים סטרימר פשוט ומתקינים עליו את האפליקציות של שירותי הטלויזיה. הם נכנסים אל האפליקציות באמצעות שם משתמש וסיסמה שהם לקחו מחברים. חלקם אף מגדילים לעשות ועושים הסכמי שותפות עם חברים: אני אקנה סלקום, אתה תקנה פרטנר, אני אקנה נטפליקס – נשתף את הסיסמאות ונהנה כולנו מכל התכנים.

אגב, גם הזאבים הבודדים שאין להם חברים משתפי סיסמאות לא נשארים פה לבד. מגוון ערוצי טלגרם מציעים עסקאות פליליות יותר או פחות בהן ניתן לרכוש שם וסיסמה לשירותים האלו בתמורה לשקלים בודדים.

3 אצל חמותך

מצוות כיבוד הורים היא חשובה, וכן, היא כוללת גם את חמותך שחולה על הישרדות. לא מנומס לכבות לה את הטלויזיה, מה אפשר לעשות.


הרב: "במקרה עברתי אצל חמותי אתמול והטלוויזיה הייתה פתוחה על הפח הגדול"
גם הרב אצל חמותו:
| תמונה: giphy.com

אתר סדרות

אתר סדרות הוא דוגמה לעוז האנושי וליכולת התמדה מעוררת השראה. במשך שנים הוא משחק חתול ועכבר עם רשויות החוק. זה הזמן אולי להגיד שגם אם אפשר למצוא היתרים הלכתיים וחוקיים לצפייה פרטית בסרטים וסדרות שהשגתם באינטרנט, כן כן, זוטו של ים וזה – ההפצה שלהם לקהל הרחב היא גם לא חוקית וגם כנראה אסורה הלכתית. סתם שתדעו. בכל מקרה, כל יומיים יש כתובת חדשה, ואז חוסמים אותם, ואז הם שוב חוזרים ואז נשרפים להם השרתים (באמת נו, בגלל זה אנשים שהם לא אתם שצופים באמצעות אתר סדרות נתקלו בבעיה בימים האחרונים), ואז הם שוב חוזרים, ממש כאילו אפשר לעשות על זה סרט (ואז להפיץ אותו באופן לא חוקי)


הרשויות נלחמות באתר סדרות. אילוסטרציה | תמונה: knowyourmeme.com

בשנים האחרונות ספקי האינטרנט בישראל לא מאפשרים לגשת לאתר, אבל תחקיר מוקצה מעלה שישנן שתי דרכים שבהן אנשים מתגברים על הבעיה הזו: חלקם משתמשים בvpn. שירות המאפשר לגלוש באופן פרטי, להסתיר את המיקום של הגולש או לגרום לכך שהגלישה שלכם תהיה ממדינה אחרת שבה אין סמכות לספק האינטרנט לחסום להם את הגלישה.
יש המון שירותי vpn, חלקם חינמיים וחלקם לא. אותם משתמשים יכולים לחפש באינטרנט מה שנקרא.

ומה עושים אנשים שלא רוצים או מסתבכים עם vpn? תחקיר מוקצה מעלה שישנה עוד שיטה פשוטה שבה משתמשים אותם עבריינים לכאורה, או לפחות מסייעים לעוברי עבירה:
1. הצעד הראשון של אותם אנשים כפי שעולה מהתחקיר הוא להיכנס להגדרות הרשת במחשב:

2. בשלב השני הם לוחצים על "שינוי אפשרויות מתאם":

3. אחרי כך המשתמשים הללו בוחרים את הרשת שדרכה הם גולשים ולוחצים על "מאפיינים":

4. בשלב הזה, כך מעלה התחקיר, הם בוחרים את "פרוטוקול אינטרנט גרסה 4" ושוב לוחצים על מאפיינים:

5. או אז, הם מסמנים את האפשרות "השתמש בכתובות שרתי dns הבאות", ומכניסים בשתי השורות את הכתובת 8.8.8.8

וזהו. זה מחבר אותם לשרת הdns של גוגל, ובדרך זה כלל מספיק כדי לעקוף את החסימה. איזה אנשים, אה?

בכל מקרה, שאלת השאלות היא איך אנשים מתעדכנים בכתובת החדשה של האתר, או איך יודעים שיש תקלה וש"צוות האתר עובד עליה"? ובכן בשביל זה יש את הסעיף הבא

4 טלגרם

בטלגרם, אפליקציית מסרים שיש בה עוד הרבה דברים חוץ מסמים, תוכלו למצוא גם את ערוץ העדכונים של sdarot.tv:


מתוך ערוץ העדכונים הרשמי של אתר סדרות | תמונה: אלבום משפחתי

אבל בעצם, אם אתם כבר בטלגרם, למה בכלל אתם (לא אתם) צריכים את sdarot.tv? בטלגרם יש כנראה את כל הסרטים והסדרות שאנשים שרוצים לצפות באופן פיראטי יחפשו, זמינים להורדה בכמה איכויות. איך מגיעים אליהם? בטלגרם יש חיפוש גלובלי, מה שאומר שאחרי שמורידים את האפליקציה אפשר פשוט לחפש את שם הסרט או הסדרה בשורת החיפוש.


דוגמה לכבוד החג המתקרב שעלתה במהלך התחקיר | תמונה באדיבות המצולם

אם מי שמשתמש בשיטה הזו לצפיה מסתבך הוא יכול פשוט לשאול איזה חבר. הכול אנחנו צריכים לעשות?

5 אימיול וטורנטים

עוד מעלה תחקיר מוקצה, שתוכנת אימיול הזכורה לשמצה עדיין זמינה להורדה! צוות התחקירנים שלנו מצא שמי שמשתמש בה, ודאי הוריד אותה בקישור הזה. אימיול, לצעירי הצאן, היא תכנת שיתוף קבצים שבה מורידים באמצעות טורנטים. אחד האלמנטים המרגשים בשימוש בתוכנות כאלו, כך על פי תחקיר מוקצה, הוא אלמנט ההפתעה. אתה אף פעם לא באמת יודע מה הורדת עד שזה מגיע.

בשולי הדברים נצטט מדבריו של הרב ניר אביב בתשובה מורחבת בנושא זכויות יוצרים:
"אולם, על הצופה בדרך קבע להתבונן האם אינו עובר על גזל חמור יותר שהוא גזל והשחתת הזמן של חייו הקדושים שניתנו לו על ידי בורא עולם למטרת עשיית דברים מועילים כגון לימוד תורה ומצוות"
ולשומעים ינעם.