אחרי עוד פרויקט מוצלח של הציונות הדתית, הגיע הזמן להתקדם. בלנדסטון שתי שבתות ברצף, להחזיר את דודו זר, לכבוש את קפריסין ועוד – 5 רעיונות לפרויקטים חדשים

הפגישה החשאית הבאה של זקני הציונות הדתית, ודאי תהיה חגיגית. אחרי 35 שנה אפשר סוף סוף לסמן וי על עוד משימה של הציונות הדתית. אחרי שהצלחנו לדחוף את עמית סגל לתקשורת, לגרום לאהבה לנצח בגירוש קטיף, להכניס את תהילה פרידמן לכנסת ואת גיל ססובר לערוץ 20, אפשר להכניס עוד גביע לארון – יהונתן פולארד יכול לחזור הביתה. אבל מה נעשה עכשיו עם כל הזמן שהתפנה? הכנו כמה הצעות. (אגב, בסוף תוכלו להצביע להצעה המועדפת ואת ההצעה הכי חביבה נעביר למועצת הציונות הדתית. יש לנו קשרים שם.)

לשכנע את עם ישראל ללכת עם בלנדסטון שתי שבתות ברצף

תראו, לשמור שתי שבתות זה קשוח, ועדיף ללכת הפעם על משימה שלא תיקח 35 שנה במקרה הטוב. חוצמיזה שגם ככה התחום הזה של שמירת שבת כבר רווי ב"סמסי לנו את המילה אור ותקבלי תזכורת להדלקת נרות שבת". אבל אם נלך על נעילת בלנדסטון אולי יש סיכוי. אגב, אפשר גם רדבק – זה בסדר. עכשיו בטח אתם שואלים מה יצא מזה שכל עם ישראל ילך עם בלנדסטון שתי שבתות ברצף. ובכן, אם לא ננסה – לא נדע! דבר אחד ברור: לא יכול להיות שכל הציונות הדתית הולכת עם בלנדסטון סתם. בטוח יש בזה משהו.

תדמיינו מבצע איסוף בלנדסטון ישנות כדי לתת לחילונים. מגניב, לא?

להחזיר את דודו זר לארץ

פולארד זה נחמד, אבל אתם יודעים מה עוד נחמד? פרפר! חחח פרפר נחמד. ידעתם בכלל שדודו זר ירד מהארץ? לא? זה חלק מהבעיה! דודו זר לא בארץ, אתם קולטים? דודו זר חי בלוס אנג'לס ופה בארץ הכול כרגיל. בקיצור, מאבק להחזרתו של דודו זר ארצה הוא בהחלט מטרה ראויה. יהודים צריכים לחיות בארץ ישראל! יש אפילו כבר דף פייסבוק למטה המאבק: יוחזר לאלתר דודו זר. (גם למוקצה יש דף פייסבוק)

הטובים לתיאטרון

תראו, נכון שיש לנו את תיאטרון אספקלריא, אבל קשה לומר שזה מספיק. תיאטרון כידוע הוא מאבני היסוד של התרבות בכל חברה ראויה לשמה, והציונות הדתית עדיין לא שם. כמובן שאין צורך ללכת להצגות תיאטרון – התרבות הזאת לא לנו. אבל כן כדאי לכבוש את התיאטראות עצמם, ולעשות הצגות עם קצת יותר מסר – את זה אנחנו הרי כבר יודעים לעשות. לסיכום, את התקשורת כבר כבשנו, גם את הגבעות, ואפילו התנחלנו בלבבות. הגיע הזמן לכבוש את מוקד ההשפעה הבא – התיאטרון.

נו, באמת. ברור שלהיות. מה השאלה בכלל? | תמונה: giphy.com

להתנחל בלבבות. באמת.

אתם יודעים מה הולך הכי יפה ביחד? ציונות דתית וקִדְמָה! הרעיון הבא אולי נשמע לכם מופרך, אבל זה רק בגלל שזה באמת ממש מופרך: לקחת בני נוער שיתנדבו למשימה, להפוך אותם באמצעות קרני אולטרה גאג מאגמה לייזר מיקרו משין לרנינג דאטה סיינס לקטנים קטנים קטנים, ואז לשלוח אותם להתנחל בלבבות ולהשפיע מבפנים. עכשיו אתם בטח צוחקים, אבל כשזה יקרה אתם תגידו וואו איך מוקצה ידעו לתאר את זה מראש בצורה כל כך מדויקת.

מותק, הילדים התנחלו בלבבות | תמונה: giphy.com

לכבוש את קפריסין

בסדר הבנו, אפשר "לכבוש" כל מיני דברים כמטאפורה, אבל מה עם קצת לכבוש באמת? קפריסין זה אחלה אופציה מכמה סיבות. קודם כול, זה לא אמור להיות בעיה: חטיבה או שתיים מוצנחות על האי וסגרנו את הסיפור. ואז – בבום אתה מרחיב את גבולות הארץ בהמון כי כל הים שבאמצע גם נחשב. האי כולו משווע לגרעינים תורניים, אוכולוסיה נהדרת שלא באמת יהיה אכפת לה שנכבוש אותם (אם בכלל הם ישימו לב), והכי חשוב – נקמה ביוונים על חנוכה. בטח בתקופה כזו.

הצביעו והשפיעו!

86
מוקצה | פחות
פחות
5

מה רצית לומר?