כל מי שלמד פעם דבר או שניים יודע כמה חשוב לסמן פסים מתחת לטקסט. אבל איך אתה עושה פסים? ומה זה אומר עליך? איתן לויטס בתחקיר מסעיר. אמור לי איך אתה עושה פסים ואומר לך מי אתה

כל מי שלומד פה ושם יודע שבספרי הקודש יש משפטים חשובים יותר וחשובים עוד יותר. ויש כאלה שהרבה הרבה יותר – לכן חשוב לסמן אותם בפס מתחת, ואם זה ממש חשוב אז 2 פסים. חילונים אגב, פשוט ממרקרים. גילינו במקרה. אבל איך עושים פסים? בגלל שלא כולנו נולדנו למורים למתמטיקה קשה לנו לסמן פס ישר מתחת למשפט – לכן אנחנו משתמשים בכלי עזר, הידוע בכינוי "עושה פסים".

לפני שנגיש לכם את ממצאי התחקיר, כך שתוכלו לדעת בדיוק מה אומר עליכם הכלי שבו אתם משתמשים כדי לקווקו, זה בדיוק הזמן להבהיר שאומרים פסים ולא קווים בגלל הסיבות הבאות:
קודם כל, בכתבי הקודש עצמם כתוב "עושין פסין" (מסכת עירובין, יעויין שם), והרי הכל צריך לנבוע מתוך התורה עצמה – "הפוך בה והפוך בה וכו'". דבר שני, כולנו יודעים שבישיבות מסויימות קשה לשמוע יותר מדי את הביטוי "קו" שמזכיר מחלוקות ופרידות מהעבר. ואם חשקה נפשיכם בוורט לעניין אז – קו כידוע עובר בין 2 נקודות, לעומת זאת פס הוא שם נרדף בכדורגל למסירה (Pass), ואנו מזכירים בכך את מסירת התורה במשך הדורות מהר סיני עד אלינו. וחוצמיזה שלקווקו זה מילה ממש מוזרה לכתוב. עדיף לפספס.

אז איזה עושה פסים אתה?

רב קו
אתה ככל הנראה בשיעור א' וזה הכרטיס היחיד שהספיק להתיישן אצלך בארנק ולהפוך ללא רלוונטי. לא נורא, יום אחד אתה תחדש את הרישיון או את האשראי ואז כל בית המדרש יפסיק לראות את התמונה המביכה שלך מכיתה ח'

כרטיס חברות בבני עקיבא
פעם חג'דומט תמיד חג'דומט. למרות שבזמן החברות שלך בתנועה בקושי ידעת לפתוח את ספר שמואל, עדיין אתה מרגיש צורך לשים תמיד לנגד עיניך את מי שלימד אותך איך מעבירים פעולה ולמה מלווים בנות הביתה למרות שהן לא צריכות את זה.

"השנה לא תוכל לסמן פסים בגמרא, בן"

רישיון נהיגה
ה"עושה פסים" הקלאסי, ככל הנראה אתה בשיעור ב' שחגג עכשיו את חידוש הרישיון, או ד' אם נפלת חזק בעניין הטסטים. בנוסף, תמיד טוב שיהיה לך בבית מדרש משהו שיכול לשמש כתעודת זהות, במקרה שתרצה להתפנק באמצע הסדר ערב ולקנות בירה (לפני 23:00 כמובן), וגם בשביל הביקורות כמובן

רישיון לנשק
סביר להניח שאתה אברך, אפילו אברך חשוב, היית בקרבי, אתה לומד בישיבה מעבר לקו הירוק, אתה לובש חולצות מכופתרות, מכנסיים בצבעים בהירים ונועל בלנסדטון (או רדבק).אם יהיה חלילה אירוע בטחוני בישיבה כולם סומכים עליך. אל תאכזב.

חילך לאורייתא אחי

סרגל
כנראה שלא הבנת את הפורמט… העניין הוא להראות לחבר'ה שאתה כל כך פז"מניק שיש לך כרטיס כלשהו שכבר התיישן. או שאת מדרשיסטית.

אשראי
כמובן האשראי שבוטל/פג תוקפו, ובואו, ביינישים לא מגהצים – לא כרטיסי אשראי ולא חולצות.

מה זה, כמה פסים בן אדם כבר צריך לעשות???

טלכרט
פז"ם עולם בעולם התורה, ובעולם בכלל. אתה כבר לא סופר לאיזה שיעור הגעת, כי הא"ב כבר נגמר. למדת בישיבה עוד לפני שלכולם היה סמארטפון בכיס והתקשרת להורים פעם בשבוע לעדכן שיש לך אוכל חם ומיטה נוחה, אף אחד מהשיעורים מתחתיך לא מכיר את הספרים שבהם אתה מסמן פסים. אגב, השמועות אומרות שבאחת הישיבות יש אברך מבוגר שעושה פסים עם אסימונים.

קו תחתון במחשב
קודם כל במחשב זה לא פס אלא קו, וזה כבר פספוס. אם אתה שם קו תחתון במחשב אתה בטח אברך צעיר בכולל דיינות, שיגדל להיות רב צעיר ומגניב, או שאתה סתם גושניק או משהו בסגנון. ככה זה, מתחילים בלא ללמוד עם סטנדר, ומסיימים עם קו תחתון במחשב.

זמן טוב!

174
מוקצה | פחות
פחות
4

מה רצית לומר?