מיוחד לכבוד השנה החדשה: איפה המגזר הדתי יהיה עוד 20 שנה? בדקנו איפה המגזר החילוני היום!

עתידנות היא מקצוע לא פשוט, בגלל שגם בשביל לבנות על זה שאף אחד לא יזכור מה אמרת שיקרה אתה חייב לחזות את העתיד, ותמיד יש את עמית סגל שישלוף את הציור שציירת בגן חדוה. ובכל זאת – כשרוצים לברר איפה יהיה המגזר הדתי בעוד 20 שנה יש נוסחה פשוטה: בודקים מה הטרנדים החמים היום מחוץ למגזר, וזו בדיוק תהיה האופנה של המגזר הדתי בעוד 20 שנה. ככה זה. מלבד זאת – ידוע שנבואה ניתנה לשוטים, אז נסו אותנו.

טיקטוק

כשבכל העולם יעברו כבר לאפליקצייה הבאה בעולם הרשתות החברתיות, זאת עם המציאות הרבודה וההולוגרמות שרוקדות, יגיעו הדתיים לכבוש את הטיקטוק. ראשון יגיע הרב הצעיר שון אביב כדי "לדבר עם הנוער בגובה העיניים". הוא כמובן יפספס את זה שהנוער כבר מזמן יהיה באפליקציה ההיא עם ההולוגרמות, אבל הוא יעשה סרטונים ממש מגניבים. אחריו ינהרו כל דתיי הפייסבוק, ויתחילו את הגל השלישי של הפואטרי סלאם, הפעם עם ליפסינק.

כנאפה

20 שנה מהיום, כל החנויות באבו גוש, במשולש ובצפון הפסיקו למכור כנאפה והתחילו למכור את המאכל האוריינטלי "קרמבו" שבאותה תקופה קוראים לו בכלל "משלאווחי'ק". אבל במדור המתכונים של העיתון בשבע עפים על כנאפה. צעירי בחורינו שנוהרים לצ'ולנטיות ובירה בחמישי בערב, כובשים את הכנאפיות (הכשרות), והזוג הדתי שמתמודד בריאלטי הבישול התורן מכין לקינוח את הכנאפה של אמא ומהמם את השופטים.

אחחח תביא גם איזה קפה אוריינטלי ליד

להתגייס ל8200

הטובים לתקשורת? פחחח… הטובים לסייבר! אחרי שהדתיים כבשו את הקצונה הבכירה וגילו שזה לא עוזר, כבשו את גל"צ וגילו שזה לא משפיע, מודיעין וסייבר זה הדבר הבא. עוד 20 שנה נמצא את טובי בחורינו נשלחים, גם במסגרת הסדר, למודיעין ול8200. כמובן שמקביל יגיעו גם התלונות על כך שלא מקדמים את הדתיים בתוך 8200 ומונעים מהם להגיע לתפקידים בכירים. למותר לציין כי העובדה שבוגר עלי יהיה כבר רמטכ"ל באותה תקופה לא תעצור את התלונות.

סייבר סייבר סייבר. אומג, האם בעוד 20 שנה חיית המחמד הנפוצה במגזר תהיה חתול???

פודקאסטים

כשלחילונים כבר לגמרי יימאס מפודקאסטים וכבר בטוח יהיו מכוניות אוטונומיות ורובוטים יקחו לכולנו את העבודה אז לא תהיה שום סיבה לצרוך תוכן בהאזנה, יכבשו הדתיים את עולם הפודקאסטים. ולא, אנחנו לא מדברים על יורים בנגמ"ש, שלגמרי הקדים את זמנו. אנחנו מדברים על כל המגזר מדבר על פודקאסטים, ממליץ על פודקאסטים, מייצר פודקאסטים, מוכר פודקאסטים בתרמית פירמידה. דברים כאלה.

זה כמו רדיו שדתיים ממילא אוהבים, אבל אפשר לשמוע מתי שרוצים

הפגנות בבלפור נגד ביבי

שנת תש"ק (ככה אומרים? או תר"ר?), בנימין נתניהו בדיוק משתחרר מהכלא לאחר חנינה של נשיא הפדרציה הפלסטינו־ישראלית עידן חביב. ומי מחכה לו בבלפור למרות שהוא לעולם לא יחזור לשם? הציבור הדתי על כל גווניו. סיבת המחאה: ראיון שנתן ביבי מתוך כותלי הכלא ובו הביע תמיכה בהמשך השידור של העונה ה23 של "היהודים באים"

היהודים באים? שילכו! וגם black live matter

חיתולי בד רב פעמיים

טוב, עכשיו אנחנו באמת הולכים על חבל דק, אבל יש שמועה על טרנד כזה מחוץ למגזר. די לזהם עם טיטולים חד פעמיים, מה שהתאים לסבא וסבתא מתאים גם לנו! עוד 20 שנה כשהטרנד הירוק כבר יכבוש לגמרי את המגזר (מישהו אמר "חזון הצמחונות והשלום"?), נגיע לשיא עם חיתולי בד רב פעמיים. בזאת ניבחן: האם בעוד 20 שנה נוכל למצוא שו"ת סמס בזה הלשון: "שכחתי לכבס לפני חול המועד מספיק חיתולי בד, והתינוק כבר ממש רוצה שנחליף לו, אפשר? תשובה: הבל."

עוד 20 שנה כבר יהיו רובוטים שמחליפים טיטולים. איפה אתם חיים??

עוד דברים שהמגזר יעשה עוד 20 שנה אבל זה לא חכמה:

מפלגה דתית חדשה תקום, תתאחד עם הקיימת, תתפלג, תרוץ לבד, שניה לפני הסוף תודיע שהיא לא רצה, ואז כן תתאחד. האותיות: ט"ב. המגזר יעסוק באחוז החוזרים בשאלה, ומה צריך לעשות עם זה, תהיה סערה על הלכות צניעות, לא נשכח את גוש קטיף, וכמובן:

היפסטריות

לפי איך שמהגזר החילוני נראה, עוד 20 שנה לכל הדוסים יהיה זקן וכל הבנות יתלבשו זרוק כזה. סתם חחחח את זה החילונים העתיקו מאיתנו, אה?

חבוב, אנחנו היינו שם קודם, כן? לא תיקחו את זה מאיתנו.
161
מוקצה | פחות
פחות
23

מה רצית לומר?