השוק מוצף באפליקציות שסופרות את זמן ההמתנה בין בשר לחלב, אבל אילו אפליקציות מספקות את הסחורה ואילו מחרטטות אותנו במצח נחושה? יצאנו לבדוק.

אם נספר לכם שפגשנו אדם דתי שבארון הספרים שלו אין משניות קהתי, סידור רינת ישראל ו"מכתבים לטליה" – בודאי תחשבו שהשתגענו, ובצדק. יש ספרים שאף ארון ספרים לא שלם בלעדיהם. בשנים האחרונות נדמה שגם הטלפון הסלולרי שלנו יכול לספר, בנוסף כמובן למיקום שלנו ותוכן השיחות האחרונות שלנו, גם על רמתנו הדתית. כל משתמש סלולרי דתי לאומי מחזיק במכשיר שלו תפילון ושניים מקרא, עמוד ענן וקנדי קראש (אל תזועו שם באי נוחות, זה בסדר. כולם ככה) וכמובן – אפליקציה שסופרת את השעות בין בשר לחלב, האפליקציה שאף מכשיר לא שלם בלעדיה.

שוק האפליקציות לספירת שעות בין בשר וחלב הוא שוק רווי שהתחרות בו קשוחה. צוות מוקצה יצא להשוות בין שתי האפליקציות המובילות. אנחנו גאים להציג בפניכם את הסקירה המלאה, המפורטת וכמובן – האובייקטיבית ביותר שנעשתה אי פעם לתחום הפרוץ של אפליקציות ההמתנה בין בשר לחלב.

בשר VS חלב

התחלנו באפליקציה "בשר VS חלב" מבית היוצר של Hebrew apps, החברה שייצרה אפליקציות שימושיות רבות, ביניהן אפליקציות לספירת העומר, שניים מקרא, תנ"ך, לוח ברכות ועוד המון. לאחר הורדה קצרה (כ-2.5MB) תכנסו למסך ההגדרה הראשוני בו תתבקשו לספר לאפליקציה כמה זמן אתם נוהגים להמתין בין בשר לחלב (ניתן להגדיר כל זמן בין דקה ל24 שעות), האם אתם מחכים גם בין חלב לבשר וכמה זמן.

האפליקציה שומרת את המידע הזה גם להפעלות הבאות (ניתן לשנות אותו בכל עת בכפתור ההגדרות, כמו גם הגדרות נוספות כמו איזה צלצול תפעיל האפליקציה והאם יופעל רטט בזמן ההתראה). מה האפליקציה עושה עם מידע רגיש כל כך לגבי המסורת בת אלפי השנים שלכם? האם הוא נשמר בצורה מאובטחת? אין לדעת.

צילום מסך

לאחר ההגדרה הראשונית תכנסו למסך הראשי של האפליקציה בו אתם יכולים לבחור האם אכלתם חלב או בשר. על כפתור הבשר מופיע ציור מוזר של עוף ועל החלב – ציור משונה מאוד של מאכלי חלב. מונה יופעל מיד עם הלחיצה. הממשק בסדר גמור, הרקע הוא תכלת עם השתקפויות לבנות ללא גרדיינט כלשהו.

האפליקציה מציגה פרסומות (בדף האודות מסבירים יוצרי האפליקציה כי הדבר חיוני להמשך תחזוקת האפליקציה). כשחיפשנו סרטון מגניב שמפנה לאפליקציה לא מצאנו סרטון כזה. אנחנו לא אומרים שחיפשנו טוב, האמת היא ששאלנו בקטנה בווצפ של המשפחה אם מישהו ראה פעם סרטון מגניב שהוא פרסומת לאפליקציה ואף אחד לא ענה וכבר היה מאוחר והיינו חייבים לסגור את הכתבה הזאת. בכל מקרה לא מצאנו. אם נסכם בחמש שורות את דעתנו על האפליקציה נוכל לומר כך:

מה כבר אפשר לומר
על האפליקציה הזאת? היא
פסדר כזה, לא רעה
נחמדה
הבנתם?

אפליקציית "שש שעות"

אפליקציית שש שעות מגיעה אלינו מבית היוצר של "מוקצה", אתר מעולה עם תכנים מצויינים. סרטון הפרסומת היחודי של האפליקציה הבטיח לנו חוויה יוצאת דופן. למזלנו, האפליקציה שוקלת כמעט 30MB כך שהיה לנו זמן רב להתרגש לקראתה, אם כי יתכן שכדאי לנו לשפר את קליטת הראוטר הביתי שלנו.

הסרטון המגניב

לאחר ההורדה ביקשה מאיתנו האפליקציה גישה למיקרופון, המצלמה, המיקום ופרמטרים נוספים, אותה הענקנו לה באהבה בגלל אייקון השוקולד, שהוא המאכל האהוב עלינו.

האפליקציה מאפשרת לבחור אחד מבין שבעה מנהגים שונים, משש שעות ועד רבינו תם, כך שכל עדה תוכל למצוא את המנהג שלה. לאחר מכן לוחצים על כפתור צהוב עם אייקון מגניב מאוד של עוף שבולט מאוד על רקע גרדיינט מהמם בגווני כחול.

בסיום הזמן קיבלנו התראה שבישרה לנו שאנחנו כבר חלביים והזמינה אותנו לקרוא משהו עם הקפה. להפתעתנו, לחיצה על ההתראה הובילה אותנו לאתר מוקצה המלא בתוכן מרתק.

בקיצור, נראה כי שתי האפליקציות הן אכן מתמודדות ראויות ולמזלנו אין זה מתפקידנו להכריע ביניהן. אנחנו ממליצים לכל אחד ואחת להתקין את שתיהן ואיך אומרים? שהטובה מבניהן תנצח.

74
מוקצה | פחות
פחות
11

מה רצית לומר?