מר פיינשמקר חוזר במדור כשל"פ ללא חשש, עם המלצות מעולות לאלכוהול איכותי תוצרת הארץ שמחזק את השוק המקומי. ווין ווין מה שנקרא.

השנה לא נשאיר כוס לאליהו הנביא. חישוב מהיר של הגיל שלו יראה לנו שהוא הוא בקבוצת סיכון ולכן הוא כנראה ספון בביתו שותה תה קמומיל. בניגוד אליו, רבים מאיתנו יחגגו השנה את ליל הסדר בחוג משפחתי מצומצם. כדי לעבור את האירוע הזה בשלום, לא יעזרו לכם בקבוקי יין הפטישים שקיבלתם במשלוח המנות. בשביל זה אנחנו כאן בשביל לסדר לכם את המשקה האלכוהולי המושלם להוביל או ללוות את סיפור ההגדה ולהוסיף לו קצת עניין.

יין

שנים של בקבוקי יין אדום מתוק וזיכרונות ישנים מהצבא הוציאו ליין שם רע במגזר, ורבים אפילו לא ניגשים אליו מאז ומעדיפים להתמסר לבקבוק תירוש לבן (חשבתם שרק אתם לוקחים ממנו שלוקים באמצע הלילה? מסתבר שגם הילדים שלכם). פסח הוא החג המושלם להוכיח שההפך הוא הנכון. מזג האוויר האביבי הוא זמן אידיאלי לפתוח בקבוק יין, כי כשאומרים לכם שצריך "למזוג בטמפרטורת החדר" – הכוונה לחדר בצרפת (17-22 מעלות צלסיוס), ולא למטבח שלכם בשלהי אוגוסט בפתח תקווה.

תמונה: giphy

הקורונה השאירה יקבים רבים עם עודף סחורה עקב סגירת או צמצום הפעילויות בחנויות היין (יין זה מצרך חיוני!!! אפילו הצרפתים אומרים את זה . בעקבות המצב השיקו חלק מהיקבים שירות משלוחי יין עד הבית במחירים נוחים מאי פעם. זאת הזדמנות מצוינת לטעום יינות באיכות הגבוהה ביותר במחיר מצוין. רוצים דוגמאות? יקב ברבדו שמנוהל על ידי שני פרופסורים מהאוניברסיטה העברית, יקב נטופה ועוד).

תמונה: pixabay

המלצות הפיינשמקר (עד 100 ₪):

אדום – יראון (הרי גליל)
יין הדגל של היקב ואחד הבלנדים המועדפים עלי, גוף כבד שילווה נהדר צלי בשר ותבשילי קדרה כבדים. לא לשכוח לפתוח אותו כחצי שעה לפחות לפני המזיגה.

רוזה – Rosé du Castel (יקבי קסטל)
אחד מיינות הרוזה המורכבים ביותר שיצא לי לטעום לאחרונה, קליל מאוד מצד אחד, ומצד השני יפליא אתכם במגוון הטעמים שבו.

לבן – מראווי – (רקנאטי)
זן המראווי הינו זן ענבים עתיק שבניגוד לזנים רבים שיובאו לארץ לצורך תעשיית היין היה קיים בלבנט אלפי שנים. זה לא יין למתחילים, אבל למביני העניין החמיצות העדינה והטעמים שמתפתחים בכוס יכולים להסב הנאה מרובה. לצד שמאל כמובן.

ג'ין

תעשיית הג'ין נמצאת בימים אלה בפריחה (לא וויראלית) שלא נודעה מאז ימי טירוף הג'ין באנגליה בתחילת המאה ה18. ג'ין הינו משקה אלכוהולי לבן המזוקק מדגנים ופירות שונים, אך המשותף לכל סוגי הג'ין הוא תיבול התזקיק בפרי הערער שנותן לו את הטעם המיוחד לו. כל מזקקה מתהדרת בעשבי התיבול השונים המתווספים לערער בשביל ליצור משקאות במגוון סגנונות. למתחילים שבינינו מומלץ לערבב יחד עם מי טוניק ופרוסות מלפפון, לימון או עלי בזיליקום.

בישראל ישנן מספר מזקקות המתמחות בהכנת סוגי ג'ין כשרים לפסח, והמלצת הפיינשמקר היא:

ג'ין עכו (מזקקת יוליוס)
הג'ין הנפלא הזה מגיע מקיבוץ חניתה שבגליל העליון. בניגוד לרוב סוגי הג'ין הוא מתובל בערער לבנוני, מה שנותן למשקה טעם עגול ומיוחד.

גין מיושן בחבית (יקב פלטר)
הג'ין הזה זוקק מתפוחי פינק ליידי מהגולן ונשמר 3 חודשים בחביות עץ אלון בהן התיישן לפני כן יין מוסקדל.

תמונה: giphy

eau de vie (תזקיקי פירות)

תזקיקים המופקים מפירות כמעט שלא מוכרים בארץ. מדובר בתזקיק המופק מסוג פרי אחד באחוז אלכוהול גבוה יחסית כמעט ללא תיבולים נוספים על מנת לשמר את הטעמים והארומות של הפרי. דוגמאות מוכרות בקטגוריה הן הסליבוביץ ההונגרי והקירשוואסר הגרמני. התזקיקים הם פתרון מושלם לפסח, שכן אף דגן לא מעורב בתהליך ההכנה.

המומלץ של הפיינשמקר:

בוכא בוקובזה
כל תוניסאי מכיר (או צריך להכיר, תתביישו!). הבוכא הינה תזקיק תאנים המופק ע"י משפחת בוקובזה במזקקה משפחתית שהחלה את דרכה בתוניס לפני יותר מ-120 שנה. תזקיק מאוד חלק וטיפה מתקתק. מומלץ בחום אך להגיש מקורר.

בהערת סוגריים נוסיף שגם הערק נכנס לקטגוריה הזו, ובנוסף לערק האילים המוכר יש ליקב פלטר ערק עדין ומאוד מיוחד. כמו כן, למזקקת יוליוס יש מספר רב של תזקיקים החל מאתרוגים וקלמנטינות וכלה בדבש! שווה ניסיון.

בירה תמד (mead)

הבדיחה הקבועה אצלנו בבית הייתה לשלוח את אחד הזאטוטים למקרר באמצע שולחן עורך ולבקש שיביא לשולחן בירה מהמקרר (אבקת חשמל למתחילים), אך כיום אנו חוזרים למסורות ישנות שנזכרו אצלנו כבר בזמן המשנה (מסכת ערלה, א' ח', למעוניינים) ועוד אלפי שנים קודם. תמד הוא משקה אלכוהולי העשוי מדבש, מים ושמרים, או בקיצור – החליפו לי בבירה את השעורה בדבש. בניגוד לציפיות – התוצאה אינה מתוקה, אלא מאוזנת להפליא עם טעמים פירותיים ומרירות שממש תזכיר לכם את הדבר האמיתי.
אה, והיא גם בלי גלוטן ליתר השנה. #Justsayin.

המלצת הפיינשמקר: תמד ממכוורת נגוהות.

רגע, מה עם וודקה?

אז נכון, ישנם גם ברנדים כשרים לפסח ו-וודקה פרימיום כזו או אחרת שמיוצרות במיוחד לכבוד החג (או גרסאות נטולות גלוטן וטעם לשאר השנה), אבל בפסח הזה, במיוחד במצב המסובך שלנו, הייתי רוצה לראות את שולחן החג שלי ישראלי איכותי וטעים. לחיים!

54
מוקצה | פחות
פחות
5

מה רצית לומר?