אתם כבר יודעים מה לקחת למסלול עם מים. אנחנו יודעים מה *לא* לקחת.

אוטוטו נגמר לו חורף גשום ואיכותי, הנחלים מלאים מים ורק מחכים שנגיע לטייל. יש מסלול אחד שעד לא מזמן אי אפשר היה לעבור את גיל הנעורים בלעדיו, והוא היהודייה. כמו ריקוד דגלים – אם לא נסעתם לפחות פעם אחת בטרמפים, ארזתם את הסלולרים בשקית אטומה למים ועשיתם את היהודייה (הקצר או הארוך, אנחנו לא שופטים) – אתם לא ממש חלק מהמגזר. 

אמנם בשנים האחרונות הוא נסגר וסומן מסלול חדש, אבל לעולם לא נשכח את הקפיצות האימתניות (והלא מומלצות על ידי רופאים או על ידי אנשים שרוצים שתחיו) למים. 

בכל אופן, האביב מתקרב, וכולכם כבר יודעים מה כדאי לקחת למסלול עם מים – כובע, בגד ים, פק"ל קפה, סנדלי שורש, שלוקר, קופסאות טונה שאפשר להפוך לטונה מעושנת, ועוד. בשביל זה – אתם לא צריכים אותנו.

בשביל מה אתם כן צריכים אותנו? בשביל שנציע לכם 7 דברים שלא כדאי לקחת למסלול עם מים.

הנה מתחילים:

1 | דבלה

פעם היא היתה תאנה, פרי מרהיב וטעים שקשה למצוא טרי ואיכותי. היום – היא פרי יבש שעלה מטורקיה באונייה של צים, היא דביקה, מתוקה מדי, צמודה בצורה מטרידה לכמה מחברותיה הדבלות, ובינינו מכילה כנראה לא מעט תולעים. אם היא תרטב בתיק זה השטן בהתגלמותו. אם השטן היה דבלה רטובה. בקיצור, הבנתם.

צילום: Marco Verch

2 | המחנך או המחנכת שלכם

אם הם "מגניבים" (יש לקרוא במלעיל) הם ייכנסו אתכם למים וזה יהיה על הפנים, ואם הם לא – הם יצקצקו בצד וזה יהיה על הפנים. יש מחנכים מגניבים שהם אחלה, ואנחנו לא נגד אנשי חינוך – אבל לא חובה במסלול עם מים.

3 | מטריה מתקפלת

נקודת המוצא שלנו היא שאם תקחו מטריה למסלול עם מים, תקחו מטריה מתקפלת, כי אתם לא מטומטמים. למה שתיסחבו עם מטריה רגילה. ובכן, תנו לנו לחדש לכם – אין לכם צורך גם במטריה מתקפלת, כי כנראה תטיילו ביום שמש. בטיול ביום גשם אתם עלולים להחליק על סלעים וזה רעיון רע (חבר שלנו החליק על סלע ויום אחר כך פוטר מחברת ההייטק המצליחה בה הוא עבד). וותרו על המטריה.

4 | קלפי סופרגול

כולם מתביישים לומר את זה בקול, אז אנחנו נהיה האמיצים היחידים – לא נוח לשחק על קלפי סופרגול באמצע מסלול. אי אפשר לשים את הקלפים על אדמה שיחים סלעים ולנסות להפוך אותם, ואם הם יירטבו אתם עלולים להפסיד את ה'תמאש' שלכם לנצח נצחים. 

רוצה להחליף איתי גדי ברומר תמורת אלון חזן? או שפשוט נכנס לנחל

5 | בקבוק עם מים מנחל אחר

לא ממליצים לכם לשתות מים מהמסלול שהלכתם אליו, בפרט אחרי התפרצות העכברת (כאן תוכלו לבדוק מראש מה מצב זיהום המים). ולכן, גם לא מומלץ להביא מים מנחל אחר. מה בכלל חשבתם – לשתות אותם? להשקות איתם? בכנות, זה רעיון ממש רע וגם לא ממש מנומס. אם הייתי היהודיה – הייתי נעלב. מה, המים שלי לא מספיק טובים בשבילכם? אתם גם מביאים סנדביצ'ים לשבת אצל ההורים?

6 | פוסטר של "קטנטנות"

פוסטרים ומים לא הולכים ביחד. הם נרטבים, ואחר כך אי אפשר לתלות אותם בחדר שלכם ולרוות מהם נחת. אם פוסטר הקטנטנות שלכם ירטב – הוא יתקלקל ולכו תשיגו לכם פריט אספנים נדיר כזה בשנת 2020. אם להביא פוסטר למסלול עם מים, אנחנו ממליצים על משהו שאין בעיה למצוא לו תחליף, נניח פוסטר של רובי רבלין נשיא המדינה האהוב שלנו. בני עמו בחרו בדרך הטרור המימי.

מה? זה לא מהחדר שלנו. באמת!

7 | פיאט פונטו ידנית מודל 2005 בצבע תכלת

אם יש משהו שכל מדריכים טיולים יסכימו עליו (ושאלנו מעל 200 מדריכים בארץ ובעולם), זה שלא כדאי להכנס למסלול של מים עם פיאט פונטו מודל 2005 בצבע תכלת. המים יכולים להזיק לרכב, וזה ממש לא רכב שמיועד למסלולים אתגריים, בקושי לנסיעה עירונית שקטה. חבל על הטרחה שלכם, ואם יש לכם פיאט פונט מודל 2005 בצבע תכלת עדיף להשאיר אותה בצורה מסודרת בחניון ולחזור אליה בצורה מסודרת אחרי שסיימתם את המסלול בבטחה. 
ואם עדיין אין לכם פיאט פונטו תכלת מודל 2005 בצבע תכלת, מערכת מוקצה תשמח למכור לכם במחיר מחירון.

52
מוקצה | פחות
פחות
27

מה רצית לומר?