החיים הזוגיים מורכבים מאינספור דברים קטנים שבכלל לא חשבתם עליהם קודם. הנה שבעה דברים שיותר חשוב לבדוק בדייט מאשר אורך השרוול או הזקן.

כל החיים לימדו אותנו אותנו שבדייטים צריך לשאול את השאלות הכי מהותיות להמשך החיים המשותפים כזוג: איך ייראה שולחן השבת שלך (דברי תורה מעורבים בהשגות על הביצועים של בני יהודה), כמה ילדים (בין שניים לשמונה), מה הרמה הדתית שלך (דוס-דוס אבל פתוח כזה שיש לו נטפליקס), השקפה (מאמין בביאת המשיח אבל לא מחר על הבוקר) וכל הדברים החשובים להתאמה מושלמת. 

גם אם תשוטטו באתרי ההיכרויות, כמו שליש גן עדן או תנועת בני עקיבא בישראל, תגלו שאלה הדברים שאנשים מספרים על עצמם (את הרווקומט כבר ניסיתם?), אבל יודעים מה? עבדו עלינו לגמרי. לא שהדברים האלו לא חשובים, אבל אחרי כמה שנות נישואין בני הזוג משתנים מחשבתית, נפתחים או נסגרים דתית ואפילו מפסיקים לאהוד את בני יהודה. החיים הזוגיים מורכבים מאינספור דברים קטנים שבכלל לא חשבתם עליהם. השאלה האם אתם חולקים דעה זהה על הגותו של הרב סולובייצ'יק. אפילו שאלת הזהב, כיסוי ראש מלא, סרט או שתי אצבעות בחוץ מאבדת עניין אחרי כמה שנים.

כיסוי ראש כזה תשימי בבית של אמא שלך גברת | תמונה: giphy.com

בקיצור – קבלו שבעה דברים שהרבה יותר חשוב לבדוק בדייט מאשר אורך השרוול או הזקן.

1 | מבולגן או מסודר?

העולם מתחלק לשני סוגי אנשים: אנשים מסודרים ואנשים שיכולים לחיות בזוהמה בלי שזה יזיז להם את הקצה של הפליז שלא כובס מעולם. האהבה לסדר נמצאת עמוק באופי, ואדם מסודר שחי בזוגיות עם צד מבולגן, יסבול בטירוף – ורוב הזמן הוא אפילו לא יבין מה הוא עשה לא נכון, הוא רק לא השאיר סימנים של קפה על השיש. זאת תהיה קרקע פורה לויכוחים, ולא לזוגיות טובה. 

2 | אהבה לאבוקדו

הבהלה לזהב הירוק | תמונה: giphy.com

אבוקדו הוא הזהב הירוק של הטבע. אם אתם חושבים אחרת אתם טועים ומטעים, אבל אנחנו נאלצים להודות שהוא שנוי במחלוקת, כמו הרבה מאכלים אחרים. כשזה מגיע לאוכל – יש בעולם המון סוגי אנשים: יש אנשים בררנים, יש אוכלי כל, יש חובבי חלבי, יש חובבי בשרי, טבעונים, חובבי בריאות, וככה או ככה – אם תשדרו על אותו גל – החיים הזוגיים שלכם יהיו קלים יותר, משמעותית. כי אוכל הוא לא רק אוכל. יש לו סאבטקסט, של אהבה ושל משמעות, והוא מעיד גם על האופי שלכם. הגזמנו קצת? אולי. מה שבטוח זה שחבל להתווכח על אוכל, במיוחד כשברקע משחיר פרי ירוק שפוסל ע"י מלאכים משאריות של המן. 

3 | בן אדם חם או קוביית קרח עם עיניים

אצלכם בעדה אנשים חמים, אני תמיד אומר | תמונה: giphy.com

בשונה ממקרה האבוקדו, פה אין דיכוטומיה אלא ספקטרום רחב בין אנשים ששונאים מגע באשר הוא (כולל לחיצת יד), לבין המחבקים ומתכרבלים בהגזמה. לכל זוג מתאים משהו אחר מבחינת החום והקרבה הפיזית. מה שברור זה כשאדם קר מתחתן עם אדם חם לפניהם שניהם רבות של חיכוכים וריחוק שיצטרכו לגשר עליו. זה לא טוב, זה לא כיף, וחבל לגלות את זה רק אחרי שכבר עברתם לגור יחד בקרני שומרון.

4 | קשר למשפחה הקרובה

כל אחד מאמין (שלא לומר מקווה) שבן הזוג שלו שונה לגמרי מההורים שלו. רובם מגלים שנים אחר כך שהם בדיוק אותו הדבר. יש משפחות קרובות, ויש משפחות שבהן היחסים קרים ומעורערים. זה מאד תלוי איך גדלת ומה אתה מצפה מהמשפחה שלך. אם הוא לא קרוב להורים שלו – יש מצב טוב שהוא לא ישמח לנסוע בכל חודש להורים שלך. כשיגיעו הילדים אגב – זה רק ילך ויחמיר. דברו על זה מראש.

5 | אופטימיות נצחית או ראיית שחורות

אכלת ת'ראס אח יקר | תמונה: giphy.com

לא בקטע שיפוטי, אבל יש אנשים שרואים את הטוב בכל דבר, מאמינים שיהיה אחלה, ויש אנשים שחיים בחשש מתמיד ולא מסוגלים להסתכל על חצי הכוס המלאה. זה לא עניין של השקפה או בחירה, בכלל, זאת תכונה נפשית מאד עמוקה, שבכלל לא בטוח שאפשר לשנות. זאת תכונה כל כך עמוקה שהיא משפיעה על הכל – החלטות בנושאים כלכליים, איפה לגור, איך לגדל את הילדים, ואיך להתמודד עם האתגרים שבחיים. יש כאן גם תמיכה הדדית, כי לכולם יש רגעי ייאוש או קושי, אבל מה שמשנה לדעתנו זה מה יש בגרעין הנפשי -ראיית טוב או ראיית רע. 

6 | איש של בוקר או ינשוף לילה

יאללה בינג' שבאבניקים עד הבוקר? | תמונה: giphy.com

זה פשוט: לא יהיה לכם הרבה זמן לזוגיות אם היא הולכת לישון בתשע ואתה מתעורר רק באחת עשרה. זו לא רק החלוקה לשעות פעילות. באנשי הבוקר יש חדוות חריצות כזו ומנגד – יש קסם באנשי הלילה. הם כל כך כל כך שונים. אל תתחתנו אם שעות הפעילות של אחד הן של סניף בנק בפרברים ושל השניה של מועדון לילה.

7 | לחלוק פלייליסט

אם הוא אוהב גרינדיי – תברחי מותק | תמונה: giphy.com

לא נכנס יותר מדי לפרטים. אבל איזו מוזיקה אתם שומעים? אתם אנשים שאוהבים להיטרק על איזה ספר? אילו סדרות וסרטים אתם רואים? עם הזמן תגלו שהעדפות תרבותיות מעידות הרבה על מי שאתם (בתים שלא קוראים בהם ספרים שונים מאד מבתים שכן), ואם תמצאו כאן חפיפה תמצאו יותר מאשר נושא שיחה משותף – יהיה לכם גם משהו כיף לבלות איתו יחד, הופעות ללכת אליהן, סרטים לצפות בהם. זה מאוד משמעותי בזוגיות. 

בקיצור – צאו לדייטים ותזכרו – הכי חשוב זה מה שבפנים. ואבוקדו. אהבה אינסופית לאבוקדו.

79
מוקצה | פחות
פחות
12

מה רצית לומר?