שנה שעברה היה סגר בליל הסדר, והסדר של כולם השתבש. מה עושים השנה? אצל ההורים שלו או אצל ההורים שלה? מוקצה כאן כדי לסדר ת'עניינים.

במשרד הבריאות ידעו היטב להסביר לנו שאת ליל הסדר הקודם היה צריך לחגוג בבית, אבל עכשיו כשקרב ליל הסדר של השנה, ויש זיק של תקווה שאולי נוכל לחגוג עם המשפחה, נותר עם ישראל כצאן אשר אין לו רועה. כידוע, נהגו בני ישראל הכשרים שחוגגים את ליל הסדר אצל ההורים של שני בני הזוג לסירוגין – שנה פה, שנה שם. אלא שהסגר בשנה שעברה טרף לגמרי את כל הקלפים. האם השנה צריך להשלים את האירוח של שנה שעברה או להמשיך כאילו הכול היה בסדר? כמובן שמדובר בסוגיה סבוכה ומורכבת עם השלכות והשפעות שחורגות בהרבה מהשאלה לגבי המשפחה הגרעינית. מה עם האחים שהיו אמורים להיות איתכם שנה שעברה? אם הם מחליטים להשלים את שנה שעברה ואתם מחליטים לדלג כדי להיות יחד עם ההורים בשנה שתור ההורים להיות אצל הסבא וסבתא מצד אימא? בקיצור, מה עושים השנה – מדלגים על שנה שעברה? ממשיכים כאילו הכול כרגיל? שמים בקערת הסדר גם חזרת וגם חרוסת?

מסתבר שמשרד הבריאות, שידע להגביל את התנועה בליל הסדר שעבר, מתנער מאחריות ומסרב לקבוע נהלים ברורים בנושא. גם לאחר חיפוש מדוקדק בכל הנחיות משרד הבריאות לא נמצאה ולו בדל הנחיה שתעזור לזוגות הצעירים להחליט היכן להתארח השנה.

נו טוב, מזל שמוקצה כאן עם אלגוריתם שיפתור לכם את הבעיה אחת ולתמיד.

מדוברות משרד הבריאות נמסר כי נכון לעכשיו אין הנחיות ברורות בנושא והן יתפרסמו אם וכאשר יקבעו הנחיות כאלה. נשבעים לכם.

הפניה שנשלחה לדוברות משרד הבריאות | צילום מסך
64
מוקצה | פחות
פחות
2

מה רצית לומר?